Drodzy Uczniowie i Absolwenci!
Zapraszam Was serdecznie do udziału w III ogólnopolskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Tegoroczna edycja konkursu dedykowana jest dla osób młodych mieszkających na wsi w wieku od 16 do 30 lat. Partnerami w organizacji konkursu jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Zapraszam Was do przedstawienia filmowej opowieści o miejscu, w którym żyjecie – o swojej małej Ojczyźnie, o tym czym zajmujecie się na co dzień i jakie macie plany na przyszłość. Pokażcie jak wygląda współczesna polska wieś, jak cały czas rozwija się i modernizuje (również dzięki funduszom unijnym), przy jednoczesnej dbałości o tradycję i dziedzictwo kulturowe wsi, jak podąża za aktualnymi trendami w zakresie ekologii i ochrony środowiska naturalnego.
Swoimi filmami możecie zachęcić innych młodych ludzi do wyboru zawodu rolnika, jako zawodu z przyszłością albo do związania się w inny sposób na trwałe z polską wsią. Rolnik to człowiek przepełniony wartościami, przedsiębiorczy, ciekawy nowych rozwiązań w rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym.
Przemianę polskiej wsi i możliwości oraz szanse na rozwój jakie daje życie i praca na wsi obserwujecie na co dzień. Dzięki Waszym filmom będą mogli to zobaczyć również inni – nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zwycięskie filmy zostaną opublikowane w Internecie.
Macie wiele pomysłów na to, żeby uatrakcyjnić i wzmocnić wizerunek polskiej wsi jako miejsca do życia, rozwoju zawodowego, odpoczynku i realizacji swoich pasji.
Dla Laureatów konkursu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody finansowe oraz upominki. Wartość nagród finansowych wzrosła w stosunku do wartości nagród z poprzednich edycji.

W przypadku pytań proszę o kontakt na adres skrzynki e-mail:
konkurs.filmowy@minrol.gov.pl

Gorąco zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie.
Z wyrazami szacunku
z up. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Janusz Kowalski
Sekretarz Stanu

Facebook
YouTube
Skip to content